Tekstilde ERP’nin Önemi

Tekstil gibi dinamik ve hızlı bir sektörde ayakta kalmanın tek yolu operasyonun nasıl ilerlediğinden her an haberdar olmak ve işi kontrol altında tutabilmektir.

Müşterilerinin beklentilerinin bu kadar hızlı değiştiği, moda ve trendlerin çok fazla tesirinde kalan bu sektörde süreçlerin herhangi bir döneminde hangi noktada olduğunu bilmek kadar pazarın nasıl bir değişim gösterdiğini, yeniliklerin neler olduğunu ve rakiplerin nasıl ilerlediğini öngörmek büyük önem kazanmaktadır. Önceden taleplerin ne yönde değişeceğini öngörmek ve o yönde konumlanmak için de bu talepleri yaratanları yani müşterileri çok iyi tanımak gerekmektedir.

Eldeki kaynakları en iyi şekilde kullanmak, tedarik ve stok süreçlerini olabildiğince etkinleştirmek, maliyetleri en alt seviyede tutmak, kısacası daha kaliteli ürünü daha kısa sürede ve daha az maliyetle üretmek sektördeki işletmelerin en önemli çabasıdır.

Yönetim Raporlama ve Finansal Veriler

Sizin için özelleştirilmiş R1 ERP, tekstil endüstrisinde finansal verilerinizi yönetmenizde yardımcı oluyor. Şirketin gelirini, giderlerini, ödenmemiş borçlarını ve satıcı ücretlerini sağlayan gerçek zamanlı işlem bilgilerini sağlar. Ayrıca bilanço, bilanço ve gerektiğinde bilanço gibi raporları da kolay hazırlanabilir hale getirir.

İş Birliği ve İletişim

BYM ailesi olarak her departman ile birbirinden ayrı çalışan bir iş görmek istemiyoruz. Merkezi ve tutarlı bir veri için iletişim için uygun bir kanal ve iş birliği için ortam gereklidir. R1 ERP yazılımı, işin her yönüne dokunarak, doğal olarak ekipler arasındaki iş birliğini teşvik eder.

Daha İyi Güvenlik

R1 ERP’nin bulut tabanlı çalışan sistemi ile artık herhangi bir güvenlik tehdidi altında kalmayacaksınız. Bu sistem, tüm yerleşik kaynaklar ve güvenlik duvarları aracılığıyla verilerin güvenilirliğini, tutarlılığını, doğruluğunu ve güvenliğini kesinlikle artıracaktır.

Ölçeklenebilirlik

R1 ERP, stratejileriniz değiştikçe ve zamanla yeni kullanıcılar ve işlevler eklemenizi sağlar. R1’e yapılan eklemelerin devam eden işlemlerinizi etkilememesini sağlar. İşiniz genişlediğinde ve büyümeye hazır olduğunda, R1 ERP yazılımı bu büyümeyi kolaylaştıracaktır.

Azaltılmış Makine Duruş Süresi

Günümüzde, makine kapalı kalma süresinin yaklaşık %8'inin uygun hammadde bulma sorunu ile bağlantılı olduğu tahmin edilmektedir. Bu, doğru bilgilerin derlenmesindeki yetersiz planlama ve iletişim engellerinden kaynaklanmaktadır. R1 ERP makine aksama sürenizi azaltmanıza olanak sağlar.

Satış Geliştirme

Tekstil sektöründe müşterilerin çoğunluğu tekrarlayan sipariş vermekte. Siparişi etkileyen 3 faktör fiyat, sipariş ve teslimat olduğu görülmüştür. R1 ERP yazılımı tekstil endüstrisinde sizin bu gibi risk faktörlerini aşmanıza öncülük edecektir.

Boyahane Yönetimi

R1 ERP Yazılımı, kimyasal envanter, günlük üretim raporu, parti yönetim sistemi, laboratuvar yönetimi vb. özellikleriyle boyahane yönetimini kolaylaştırır.

Çözümlerimiz

Çözümlerimiz ile tanışın.

  • Hizmet anlayışı ile hızlı destek imkanı.
  • Bulut Teknolojisi ile Her Yerden erişim.
  • Gerçek Veri güvenliği, Hacklenme, Virüs ve Zararlı yazılımlardan kurtulun.
  • Mevzuat değişikliklerini anında kullanmaya başlayın. Sürekli güncel kalın.
  • Donanım maliyetlerinden kurtulun. Yedekleme, Güncelleme ve Bakım ile uğraşmayın.

BYM Yazılım olarak, işinizi kolaylaştıracak pratik çözümler üretiyoruz.