Metal imalat endüstrisi, otomobil, elektronik ve inşaat dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde daha büyük üreticilerden ve onlara tedarik sağlayan küçük ve orta ölçekli imalat şirketlerinden oluşur. Bir metal imalatçısı, farklı son kullanımlara sahip ürünler yaratan müşterilere bileşenler ve alt montajlar üretebilir.

Metal imalat şirketlerinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, bileşenlerin teslim edilme biçiminde farklı müşteri tercihlerine uyum sağlama ihtiyacıdır. Örneğin, özel bir imalatçı, sipariş üzerine tasarım projesini üstlenmek için bir metal imalat tedarikçisine ihtiyaç duyabilir. Bu, imalatçının doğru maliyet tahminlerine ve tasarımda sık sık değişikliklere izin veren esnek bir sürece ihtiyaç duyacağı anlamına gelir.

 

Metal Ürünleri Sektöründe ERP

Metal imalatçıları tarafından üretilen bileşenler ve alt montajlar çeşitli endüstrilerde kullanıldığından, her bir son kullanımı yöneten düzenlemeler ve standartlar genellikle izlenebilirlik gerektirir. Metal imalatçılarının karşılaması gereken özellikler ve toleranslar genellikle çok katıdır, bu nedenle tüm tedarik zinciri boyunca partileri takip edebilmek kalite kontrol amaçları için çok önemlidir.

R1 ERP; personelinizin anlık olarak hangi üretim, proje ve AR-GE çalışmasında ne kadar süre çalıştığını kayıt altında tutarak, istenildiği zaman maliyet analizi olarak raporlayabilmektedir.

Metal imalatı gibi karmaşık bir endüstri için bir belge yönetim sistemi şarttır. R1 ERP, bu belgeleri belirli bir müşteriye, satıcıya, ürüne veya olaya (müşteriden gelen bir makbuz, sevkiyat bildirimi, vb.) bağlayabilmektedir. R1 ERP ile belge arşivi, uygun güvenlik erişimiyle birlikte müşteriler ve satıcılar için kolay hale gelir. Bu, tedarik zincirindeki herkesin önemli belgeleri ve her bir paydaş arasındaki etkileşimlerin eksiksiz görüntülemesini kolaylaştırır.

Metal imalat endüstrisinde rekabet şiddetlidir ve dış kaynak kullanımı, lojistik ve ekonomik baskılar arttıkça, metal imalatçıları müşterilerine daha yakın olmanın, operasyonel verimliliği artırmanın ve rekabet avantajı elde etmenin yollarına ihtiyaç duyar. R1 ERP yazılımı, tüm bu iyileştirmeleri sizin için kolaylaştırabilir.

Çözümlerimiz

Çözümlerimiz ile tanışın.

  • Hizmet anlayışı ile hızlı destek imkanı.
  • Bulut Teknolojisi ile Her Yerden erişim.
  • Gerçek Veri güvenliği, Hacklenme, Virüs ve Zararlı yazılımlardan kurtulun.
  • Mevzuat değişikliklerini anında kullanmaya başlayın. Sürekli güncel kalın.
  • Donanım maliyetlerinden kurtulun. Yedekleme, Güncelleme ve Bakım ile uğraşmayın.

BYM Yazılım olarak, işinizi kolaylaştıracak pratik çözümler üretiyoruz.